Wydarzenia w Bieszczadach – czerwiec

Początek sezonu turystycznego zbliża się wielkimi krokami. Nim jednak szlaki zapełnią się po brzegi, a okoliczne bary pękać będą w szwach, minie jeszcze kilka dni. Nie oznacza to jednak, że w Bieszczadach mało się dzieje. Wręcz przeciwnie, kalendarz imprez prezentuje się naprawdę imponująco.

Zaczynamy z przytupem, dosłownie i w przenośni, bo setki a nawet tysiące śmiałków będą próbować swoich sił w zawodach IV Festiwalu Biegu Rzeźnika.

30 maja – 3 czerwca

IV Festiwal Biegu Rzeźnika, Cisna

Wszystkich przybyłych czeka “5 dni zmagań w dzikiej i trudnej bieszczadzkiej scenerii”. Harmonogram festiwalu przedstawia się następująco:

  • 31 maja 2018 – RZEŹNIK SKY
  • 1 czerwca 2018 – BIEG RZEŹNIKA
  • 1 czerwca 2018 – BIEG RZEŹNIKA ULTRA
  • 2 czerwca 2018 – RZEŹNICZEK
  • 2 czerwca 2018 – BIEGI DLA DZIECI
  • 3 czerwca 2018 – RZEŹNIK ENIGMA
  • 3 czerwca 2018 – DYCHA NA JELENI SKOK

W międzyczasie, 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Imprezy dla dzieciaków organizowane będą niemal w każdej miejscowości, i tak od pierwszego do trzeciego dnia miesiąca (pierwszy weekend czerwca), Dni Dziecka świętować będziemy np. w Szczawnym czy Sanoku:

1 – 3 czerwca

Dzień Dziecka, Szczawne

1 czerwca, godzina 17:00

Drogie dzieci i młodzieży zapraszamy Was w dniu 1 czerwca 2018r. o godz. 17.00 do Ośrodka Kultury w Szczawnem na  świętowanie z okazji „Dzień Dziecka”. 
Przygotowaliśmy dla Was wiele wspaniałych atrakcji, jak: pokaz strażacki OSP Szczawne, pokaz i prezentacja samochodu operacyjno- konwojowego przez Funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Łupkowie, zabawę taneczną, gry i konkursy z nagrodami, zabawę z balonikami, malowanie twarzy, grillowanie oraz słodkości. 
Zapowiada się świetna zabawa, bądźcie koniecznie 🙂

Dzień Dziecka na Rynku, Sanok

3 czerwca, godzina 11:00

Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza na Dzień Dziecka. Impreza odbędzie się w niedzielę, 3 czerwca na Rynku w Sanoku. Już od godziny 11.00 na najmłodszychczekać będą darmowe atrakcje. Do dyspozycji dzieci będą: zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, „Koloseum Gladiatorzy”, karuzela rodzinna i roller wodny. Przewidziano wiele gier, zabaw i konkursów prowadzonych przez animatorów, warsztaty poruszania się na szczudłach, pokaz wielkich baniek mydlanych, zajęcia z żonglerki, modelowanie długich balonów. Niezwykłą pamiątką będzie zdjęcie wykonane w dostępnej nieodpłatnie fotobudce!

W czasie imprezy zostanie wypuszczonych 1000 balonów, wśród których będzie można odnaleźć kupony na lody, watę cukrową lub popcorn. Rozdawane będą też upominki.

Na scenie zaprezentują się m. in. finaliści konkursu piosenki religijnej i patriotycznej. O godzinie 17.00 wystąpi Kabaret „Tylko Tyle” z programem dla dzieci. A o godzinie 18.00 sceną zawładnie CZWARTA FALA – formacja znana m. in. z hitowej parodii „Despacito” – „Wieśka Tico”, która ma już 46 milionów wyświetleń na youtubie. Młodość, pomysłowość i energia sceniczna – tak najkrócej można opisać twórczość kabaretu, który na sanockim rynku zaprezentuje najbardziej popularne swoje piosenki. [www.sanok.pl]

Więcej o imprezach z okazji Dnia Dziecka w przyszłym tygodniu, a tymczasem zdradzamy starszym dzieciom, że od poniedziałku reprezentacja Polski w piłce nożnej przyjeżdża do Arłamowa i zostaje cały tydzień 😉

4 – 10 czerwca

Z racji, że Dzień Dziecka mógłby być codziennie, 4 czerwca w Kinie Końkret w Zatwarnicy rozpoczyna się  4 Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży – KINOLUB. 

Przez cały tydzień w tym niewielkim kinie obejrzeć będzie można najnowsze produkcje dla dzieci i młodzieży z całego świata. Szczegółowy program na stronie festiwalu: KLIK!

W międzyczasie, w Lesku odbędzie się wernisaż kontrowersyjnych Łowców Świtów, których zdjęcia czasami aż zapierają dech w piersiach. Zdecydowanie warto te zdjęcia zobaczyć. Tylko się spieszcie, bo wystawa trwa tylko do 23 czerwca!

 

10 czerwca

10 czerwca to dzień festynów, dobrze zjeść i potańczyć będzie można w Wołkowyi, Michniowcu i Lutowiskach. Ciekawostką jest konkurs „Kuchnia Bojka”, którego rozstrzygnięcie nastąpi 10 czerwca o godz. 13.00 przy świetlicy wiejskiej w Michniowcu.

Karczma we Młynie Muzeum Młynarstwa i Wsi
Kisełycia. Karczma we Młynie Muzeum Młynarstwa i Wsi

16 – 17 czerwca

Kolejny weekend to istna eksplozja kolorów w Sanoku. Na sanockich Błoniach, 16 i 17 czerwca odbywają się Dni Sanoka. Wystąpią Elektryczne Gitary, Shantel i wiele innych. I będzie Festiwal Kolorów pierwszego dnia imprezy o 16.00 – sprawdźcie koniecznie!

W międzyczasie w Ustjanowej Górnej, rozgrywać się będzie III Bieszczadzki Bieg i Marsz Lotników.Zawody odbędą się 17 czerwca 2018 r. na trasie im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej Górnej k. Ustrzyk Dolnych

Główne biegi odbędą się na pętli 5 km. Start o godz. 12:00. Wcześniej odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. [www.bieglotnikow.pl]

Natomiast dla tych, którzy bardziej niż bieganie lubią jedzenie, polecamy I Podkarpacki Festiwal Serów w Ustrzykach Dolnych. Odbędzie się on 17 czerwca 2018 r. o godz. 13 w Parku Pod Dębami w Ustrzykach Dolnych. [www.gospodarkapodkarpacka.pl]

23 – 24 czerwca

Przedostatni weekend czerwca to już Noc Kupały! Nie może więc zabraknąć odpowiedniej oprawy tego święta. Z tej okazji, w Smolniku koło Lutowisk będzie miała miejsce wyjątkowa Biesiada Sobótkowa. Organizatorzy zapowiadają: inscenizację, spotkanie integracyjne mieszkańców, mecze, gry, zabawy, konkursy, występy. Nie możemy się doczekać 🙂

Następnego dnia w Haczowie będzie miał miejsce Bieg Niepodległości. Z racji trwających w tym roku obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości w wielu miastach Polski odbywają się podobne imprezy. Organizatorzy zapraszają o 15:00 na start:

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy wraz z rodzinami, sympatyków sportu i aktywności fizycznej, do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu jakim niewątpliwe będzie Bieg Niepodległości o puchar Wójta Gminy Haczów.
Bieg główny na dystansie 10 km rozpocznie cykliczną już imprezę „Wianki nad Wisłokiem”, towarzyszyć mu będzie marsz Nordic Walking , dla zwycięzców przewidziane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Po więcej informacji zapraszamy na www.haczow.pl/bieg
Wszystkich zapraszamy 24 czerwca 2018 roku do parku w Haczowie!

29 – 30 czerwca

Ostatni weekend należy do fanów serialu “Wataha”, którego oba sezony kręcono w Bieszczadach. Podejrzewamy, że w Tarnawie będzie ich wielu.

Jeśli Kochasz Bieszczady, znasz serial HBO Wataha – zapraszamy na Zlot Fanów Serialu HBO WATAHA. Miejscem spotkania będzie serialowy Ośrodek dla Uchodźców. 
Zobaczysz San, pogranicze z Ukrainą, kryjówkę Rebrowa, wąwóz przemytników, polanę na której Rebrow walczył z Grzywą….
Poczujesz klimat bieszczadzkich szlaków…. wszędzie dojdziesz ….
Wieczorem zasiądziemy razem do ogniska i wspólnie zaśpiewamy Bieszczadzkie Anioły i nie tylko 🙂
Koszt ..tylko noclegi 🙂 impreza ma charakter niekomercyjny – po prostu FUNowski 🙂
już niebawem podamy więcej informacji 🙂
ps weźcie gitary 🙂   [facebook]

Tym miłym akcentem kończymy czerwiec, ale spokojnie – lipiec i sierpień będą jeszcze bardziej intensywne. Oczywiście w rozpisce nie ma wszystkich imprez, ponieważ moglibyście nie dotrwać do końca 😉

Zapraszamy na cotygodniowe “Weekendy w Bieszczadach”, prezentowane w każdy czwartek. I zachęcamy do współpracy przy ich tworzeniu. Jeśli organizujecie jakąś imprezę, lub po prostu chcecie nam pomóc, zapraszamy do kontaktu:

biuro@mojebieszczady.com

Tymczasem, miłego weekendu!

 

2 komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published.