Wydarzenia w Bieszczadach – sierpień

Został jeszcze jeden miesiąc wakacji a czas tak szybciutko leci a więc korzystajcie. Przygotowaliśmy dla was wydarzenia aż na cały Lipiec ( oczywiście nie wszystkie) o reszcie wydarzeń, będziemy informować na bieżąco. Bawcie się dobrze 😉

01.08: Zapal znicz Powstańcom, Sanok

Weekend w Bieszczadach

Wspólnie oddajmy hołd Bohaterom walczącym w Powstaniu Warszawskim!

01.08: Spotkanie Pokoleń w Bieszczadach,Wetlina

W programie:
Spotkanie na miejscu obozu nr „1”.
Uroczysty apel i ognisko.
Wyjścia w góry.
Relaks w gronie rodzin i przyjaciół.

02-05.08: XIII Bieszczadzkie Spotkania Muzyczne “BIESZCZAD BLUES”

Wieczorem blues, rano połoniny. Przez cztery dni czekają nas koncerty wspaniałych bluesmanów z całej Polski. Nie można tego przegapić.

03.08: Koncert SGB, Teleśnica

Weekend w Bieszczadach

ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA To elita polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. 3 sierpnia zagrają w Barze u Bolka w Teleśnicy nad Soliną.

03.08: Paweł “Aldaron” Czekalski & Jarecki, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Weekend W Bieszczach

Paweł „Alda­ron” Cze­kal­ski – gita­rzy­sta, woka­li­sta, autor pio­se­nek, bard. Śpie­wa pio­sen­ki opi­su­ją­ce życie we współ­cze­snym świe­cie, o rela­cja­ch i zależ­no­ścia­ch świa­ta natu­ry i cywi­li­za­cji, o rado­ścia­ch, wybo­ra­ch, smut­ka­ch, poszu­ki­wa­niu ducho­wo­ści współ­cze­sne­go czło­wie­ka.

3.08: Rekolekcje Letnie, Rajskie

Weekend w Bieszczadach

Każdego dnia będziemy uczestniczyć w Eucharystii, słuchać konferencji i spotykać się w grupach dzielenia. Będzie czas na osobistą modlitwę, medytację, adorację Najświętszego Sakramentu, rozmowy z kapłanami…a także czas na odpoczynek, zabawy i zwiedzanie okolicy.
Dzieci i młodzież pod opieką animatorów również będą miały spotkania.

03.08: Festiwal Muzyczny “MAGICZNE BIESZCZADY”, Cisna

Cisna to miejsce magiczne, kojarzące się ze wszystkimi aniołami i diabłami bieszczadzkimi. Dlatego impreza pt. “Magiczne Bieszczady” mogła się odbyć tylko tam 🙂

3.08: Jolly Jackers – Festiwal Piosenki Żeglarskiej

Muzyka wilków morskich śpiewana i grana przez zespoły z całej Europy, warto tam być 🙂

04.08: Koncert – Wołosatki, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Wołosatki – harcerski zespół wokalno-instrumentalny powstał w 1974 roku. Prezentuje i popularyzuje walory turystyczne kraju, a zwłaszcza Bieszczadów. Zespół wpisuje się swoją twórczością i akustycznym brzmieniem w nurt piosenki turystycznej i poezji śpiewanej
Grupa prezentuje przeważnie utwory własne, kultywując ideę śpiewania wielogłosowego, łącząc jednocześnie tradycję ze współczesnymi kierunkami muzyki.

04.08: Solińskie LATO Lipiec 2018 r.

04-05.08: „Święto Chleba” w Muzeum Młynarstwa i Wsi, Ustrzyki Dolne

Jesteście ciekawi jak powstaje chleb? A może po prostu macie ochotę dobrze zjeść i dobrze się bawić przy regionalnej muzyce? Jeśli przynajmniej raz odpowiedzieliście twierdząco, to bądźcie w Ustrzykach w pierwszy weekend sierpnia.

05.08: X Kiermasz Bojkowski, Zatwarnica

Weekend W Bieszczadach

Czym właściwie różnią się Bojkowie od Łemków? Jak brzmi ich muzyka, czym są krywulki? Wszystkiego dowiecie się w Zatwarnicy 🙂
Kiermasz Bojkowski to impreza integracyjna nawiązująca do lokalnych tradycji, promująca miejscowe produkty m.in. pszczelarstwo, rękodzieło, wikliniarstwo, folklor oraz zbieractwo ziół.

05.08: IX Festyn Parafialny, Jankowce

Weekend w Bieszczadach

W tym roku szybciej, bo już 5 sierpnia (niedziela) odbędzie się IX edycja festynu parafialnego w Jankowcach. Tym razem jego celem oprócz oczywiście dobrej zabawy będzie zebranie funduszy na potrzeby nowego kościoła. Jak co roku czeka na Was mnóstwo atrakcji.
Festyn rozpocznie się o godzinie 14:30 i potrwa do północy.
Na scenie zobaczycie między innymi:
– lokalne zespoły folkowe i podwórkowe,
– Rewię ze Lwowa,
– Grecką Grupę Muzyczną “ZORBA” prezentująca piosenki półwyspu bałkańskiego,
– zespół disco polo “SHANTEL”.

06.08: Koncert – Cisza jak ta, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Weekend w Bieszczadach

08.08: Koncert – Wowa z Charkowa, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Weekend w Bieszczadach

09-12.08: IX Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką “ROZSYPANIEC”

Weekend w Bieszczadach

Impreza charyzmatyczna, pełna dobrego klimatu, z co roku innym motywem przewodnim. Nie zabraknie dobrej muzyki, ale również spotkań z przedstawicielami innych dziedzin sztuki.

09.08: Koncert – Paweł Orkisz, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Paweł Orkisz – Krakowski poeta i bard – śpiewa łagodne ballady o zachwycie życiem. Jest autorem nastrojowych ballad i popularnych piosenek turystycznych (m.in. żeglarskiego hitu “Przechyły”). Od ponad 35 lat śpiewa piosenki autorskie i polskie tłumaczenia – głównie własne – pieśni największych bardów naszych czasów. Najchętniej przy pomocy słów i dźwięków maluje pogodne nastroje, w starannej oprawie muzycznej opowiada o miłości i nadziei.

10.08: Festiwal imienia Krzysztofa Sygneckiego, Zagroda Chryszczata, Smolnik

Weekend w Bieszczadach

Krzysztof Sygnecki swoje ostatnie lata spędził w Bieszczadach, gdzie prowadził Zagrodę Chryszczata w Smolniku. Ta natomiast jest miejscem wyjątkowo przyjaznym dla artystów. Nie dziwią więc pomysł na festiwal i jego obsada.

10.08: Dzień Dawcy Szpiku, Polana przy Karczmie “Skup Runa Leśnego”, Dołżyca
10.08: Mała Caryna, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne 

Weekend w Bieszczadach

Występ Łukasza Nowaka i Adama Marańdy – to duet muzyków związanych z Grupą Caryna. Jego członkowie od lat mieszkają w Łodzi i wpisują się w jej barwną, wielokulturową tradycję.

11.08: Pod Wiatr, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Repertuar zespołu oscyluje między folkiem irlandzkim, liryczną balladą żeglarską oraz żywiołowymi elementami bluegrassu, ale również piosenką turystyczną czy poezją śpiewaną. W przekazaniu treści swoich utworów zespół wykorzystuje bogate instrumentarium: skrzypce, banjo, low i tin whistle, flet poprzeczny, akordeon, bodhran, gitary akustyczne oraz bas akustyczny.

11-12.08: Jarmark Ikon, Sanok

Od lat Jarmark Ikon gromadzi setki wystawców i tysiące gości. Ze względu na historię regionu i obecną liczbę artystów tworzących ikony, nie mogło być inaczej 🙂

11.08: XI Dzień Żubra, Lutowiska

Impreza podczas której odbywają się zawody drwali, zawody strzeleckie, prelekcje przyrodnicze, wystawa i pokazy psów, turniej szachowy, blok edukacyjny poświęcony ochronie żubrów w Bieszczadach, występy zespołów regionalnych, kiermasz rękodzieła artystycznego i ludowego, degustacja jadła regionalnego, zabawy i konkursy edukacyjne dla dzieci i dorosłych.

12.08: Krzysztof Jurkiewicz SCOB i Przyjaciele, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Piosenka poetycka, poezja śpiewana, piosenka autorska.

12.08: Gwiazdy pod Gwiazdami: CLEO, Amfiteatr, Polańczyk

Kolejny koncert z cyklu Gwiazdy pod Gwiazdami. Tym razem na deskach naszego amfiteatru zagości Cleo, która reprezentowała nasz kraj na konkursie Eurowizji. Jej występ poprzedzi fenomenalna Beata Wiater, znanej z wielu muzycznych talent show.

12.08: Koncert Piosenki Autorskiej oraz Pieśni Górskich Szlaków

15.08: VII Bieszczadzkie Święto Chmielu, Chmiel
fot. pixabay
fot. pixabay

Pokazy warzenia piwa, konkursy i degustacja potraw chmielowych oraz regionalnych potraw i wypieków, kiermasz rzemiosła artystycznego i produktu lokalnego, zabawy dla dzieci, występy zespołów.

15.08: Tam, gdzie mieszka Bieszczad, Schronisko Jaworzec
15.08: Drabina Jakuba Trio, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne 

Drabina Jakuba Trio – to trzech muzyków, których połączyła fascynacja akustycznym brzmieniem. Występując na scenie, prezentują autorski materiał (promując swój debiutancki album pt. “Drugi obieg”).
Piosenki zespołu mają przede wszystkim nieść dobry przekaz, prowokować do przemysleń podkreślając szacunek dla słowa.

17.08: Koncert – Yellow Horse, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Yellow Horse to trio akustyczne, które swą twórczością nawiązuje głównie do niezwykle klimatycznej muzyki lat 60’ i 70’. Ich aranżacje to połączenie southern rock’a, teksańskiego country i rock&roll’a, z domieszką rodzimych, bieszczadzkich brzmień.

18.08: Koncert KSU, Park „Pod Dębami”, Ustrzyki Dolne

Zespół-legenda KSU obchodzi w tym roku swoje 40-lecie. Takiego wydarzenia nie można przegapić!

19.08: Kermesz Karpackich Smaków, Mrzygłód

Koncerty, prezentacje twórczości rękodzielników i twórców ludowych, atrakcje kulinarne w postaci wybornego, staropolskiego jadła, wspólna zabawa w teatr dla najmłodszych czy turniej rycerski to tylko część atrakcji, które czekają na gości imprezy.

  • 24-26.08: II Festiwal Filmów Karpackich, Majdan

W programie znajdziemy liczne projekcje filmów fabularnych i dokumentalnych o tematyce karpackiej, spotkania z twórcami, koncerty, warsztaty i wiele innych!

  • 25.08: Festiwal Produktów Podkarpackich, Cisna

Na pewno będzie smacznie 😉

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.